Przejdź do treści
Powiatowe centrum Pomocy rodzinie w zduńskiej Woli
Człowiek - najlepsza inwestycja
Projekt "Z myślą o przyszłości" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Aktualności

Podsumowanie Niebieskiego Pikniku 2018

29 lipca 2018 r. mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego po raz drugi licznie zgromadzili się na "Niebieskim Pikniku" zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli i zduńskowolską Komendę Powiatową Policji.


Zapraszamy do obejrzenia materiałów z naszej imprezy

Wniosek "Dobry Start" już dostępny na naszej stronie.

konkurs plastyczny

Informujemy, że na naszej stronie internetowej są już dostępne wnioski potrzebne do uzyskania wsparcia z Programu "Dobry Start".

Program „Dobry start” to 300,00 zł. jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Program obejmuje dzieci przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej i instytucjonalnej.

Kto może otrzymać wsparcie ?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymują świadczenie do ukończenia 24 roku życia. Przez szkołę rozumie się szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę podstawową, szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych. 300 zł. nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka)

Jak otrzymać świadczenie dobry start ?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

Wnioski w formie papierowej należy składać w Zespole ds. pomocy i integracji społecznej oraz ds. świadczeń, pokój nr 1.09, nr tel. 43 824 99 90 wew. 41 w terminie od dn. 01 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
Wniosek dostępny TUTAJ

Obóz sportowy w Kozienicach

oboz sportowy

 

 

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” poszukuje kandydatów (dzieci i młodzież) do uczestnictwa w obozie sportowym w Kozienicach finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy będą mieli zagwarantowany pobyt z wyżywieniem, treningi, opiekę, ubezpieczenie. Pokrywane są również koszty dojazdu wszystkich uczestników.

Więcej informacji tutaj

Obóz sportowy 2018

oboz sportowy


W dniu 13 lipca 2018 r. otrzymaliśmy informację o poszukiwaniu przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”, kandydatów do uczestnictwa w obozie sportowym w Kozienicach finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy będą mieli zagwarantowany pobyt z wyżywieniem, treningi, opiekę, ubezpieczenie. Pokrywane są również koszty dojazdu wszystkich uczestników.
Obóz sportowy odbędzie się w dniach od 16.07.2018 r. (poniedziałek) do 26.07.2018 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli umożliwia osobom niepełnosprawnym zapis na listę kandydatów do uczestnictwa w obozie sportowym.

PCPR prowadzi zapisy na listę do dnia 13.07.2018 r. do godz. 12.00. Wpis na listę nie jest jednoznaczny z zakwalifikowaniem się do uczestnictwa w obozie.


Podczas obozu uczestnicy poznają dyscypliny sportu i pod okiem trenerów doświadczonych w pracy z osobami z niepełnosprawnością, wezmą udział w zajęciach z podziałem na grupy. Grupy zostaną wyłonione w zależności od stopnia zaawansowania, oraz możliwości uczestników i stopnia niepełnosprawności. Poza trenerami nad uczestnikami opiekę sprawują wolontariusze.
Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów, projekt jest w pełni finansowany ze środków PFRON.
Więcej informacji można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 15, pok. 0.15, lub telefonicznie, pod numerem 43 824 99 90.

Zaproszenie do składania ofert - szkolenia dla rodzin zastępczych

09.07.2018

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli zaprasza do składania ofert w postępowaniu pn. "Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia dla istniejących rodzin zastępczych [...]".

Więcej informacji w załączonych plikach 

Spot promujący bezpieczeństwo na drodze.

15.06.2018

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Komendą Powiatową Policji w Zduńskiej Woli oraz Telewizją ZW Media zapraszają do obejrzenia przygotowanego przez nas spotu promującego bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

 

 

 

Spot to element działań współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli, Zduńskowolskiej Policji oraz telewizji ZW Media. Uznaliśmy, że dobrą formą promowania bezpieczeństwa będzie materiał audiowizualny, dlatego poprosiliśmy o pomoc telewizję. Aktorami w naszej produkcji były dzieci z rodzin zastępczych oraz przedszkolaki. Całość materiału została nakręcona na terenie Zduńskiej Woli.

Program „Dobry Start” dla ucznia

14.06.2018
konkurs plastyczny
 
 
Rząd ustanowił program, na podstawie którego rodziny otrzymują raz w roku 300,00 zł. na każde dziecko uczące się w szkole - bez względu na dochody. Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci Niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.
Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.
Więcej informacji tutaj
Strona   1   [2]   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  

Dane kontaktowe

 Luty 2019
 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
Kapitał ludzki
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Europejski Fundusz Społeczny
 
 
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
 
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Zduńska Wola. Wszelkie prawa zastrzeżone