Przejdź do treści
Powiatowe centrum Pomocy rodzinie w zduńskiej Woli
Człowiek - najlepsza inwestycja
Projekt "Z myślą o przyszłości" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Aktualności

Wakacje z Lokatorem!

Dom Kultury Lokator zaprasza do zapoznania się z przygotowanymi atrakcjami:


wakacje z lokatorem
wakacje z lokatorem
wakacje z lokatorem

Piknik integracyjny Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli

20 lipca 2017 roku, w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli, przy ul. Dąbrowskiego 15, odbył się Piknik Integracyjny. Wśród zaproszonych gości byli, między innymi, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „BONEX” w Zduńskiej Woli oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku.

Niebieski piknik

17.07.2017

niebieski piknik

 

 

      Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli serdecznie zapraszają mieszkańców powiatu zduńskowolskiego na Niebieski Piknik pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli" organizowany z okazji obchodów Święta Policji.
      Przygotowany przez zduńskowolskich policjantów i pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli "Niebieski Piknik" odbędzie się 23 lipca w godzinach 14:00 - 17:00 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli. Dla uczestników, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Najmłodsi swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa będą mogli sprawdzić w miasteczku ruchu drogowego oraz w licznych konkursach i zabawach. Dla nich też organizatorzy przygotowali loterię z nagrodami. Policjanci, wspólnie ze zduńskowolskim strażakami będą uczyć udzielania pierwszej pomocy, a w symulatorach dachowania i zderzeniowym będzie można doświadczyć, jak zachowuje się pojazd, kierowca oraz pasażer w chwili wypadku drogowego.
      Za pomocą alkogogli i narkogogli będzie można również sprawdzić, jak na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkohol i środki odurzające. Policjanci zaprezentują swoje służbowe wyposażenie, radiowozy, motocykle oraz zademonstrują zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy. Dla odwiedzających nie zabraknie informacji o policyjnych przedsięwzięciach, sposobów pomocy osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej oraz procedury podjęcia służby w policji.
      Dodatkowo żołnierze z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz 1 Dywizjonu Lotniczego w Leźnicy Wielkiej zaprezentują sprzęt i wyposażenie lotników oraz opowiedzą o swojej pracy.

XXIV Wyścig kolarski "Po Ziemi Łódzkiej"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli serdecznie zaprasza na XXIV wyścig kolarski "Po Ziemi Łódzkiej", który po raz kolejny przejedzie drogami Powiatu Zduńskowolskiego. Poniżej przedstawiamy program imprezy.


podziekowania dla pcpr

Zaplanuj bezpieczne wakacje!

wakacje1

 

            Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli prosi i apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji.

            Pamiętajmy, że lato to nie tylko piękna pogoda, czas wypoczynku i rekreacji, ale także okres zagrożeń i niebezpieczeństw. Dlatego też, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i innych, a szczególnie dzieci, które są  narażone na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje i zdarzenia.

            W okresie wakacyjnym część dzieci wypoczywa na koloniach lub obozach. Rodzice oraz opiekunowie mają możliwość sprawdzenia organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN: www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne. Jednocześnie przypominamy, że wszelkich informacji może udzielić także Kuratorium Oświaty (najbliższe w Sieradzu), które sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku.

            Ponadto w serwisie bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają Państwo bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.

            Pamiętajcie Państwo także o podstawowych numerach alarmowych:

  • 112 - centrum powiadamiania ratunkowego (jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy),
  • 997 - policja,
  • 998 - straż pożarna,
  • 999 - pogotowie ratunkowe.

    Więcej tutaj

Podziękowania dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli.

W siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w Zduńskiej Woli, przy ul. Dąbrowskiego 15 odbyły się "Dni otwarte funduszy europejskich w Powiecie Zduńskowolskim", których współorganizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Poniżej prezentujemy podziękowania otrzymane od Pani Jadwigi Emilewicz - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.


podziekowania dla pcpr
Strona   1   2   3   4   5   6   7   [8]   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33  

Dane kontaktowe

 Grudzień 2018
 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30 31
 
Kapitał ludzki
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Europejski Fundusz Społeczny
 
 
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
 
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Zduńska Wola. Wszelkie prawa zastrzeżone