Przejdź do treści
Powiatowe centrum Pomocy rodzinie w zduńskiej Woli
Człowiek - najlepsza inwestycja
Projekt "Z myślą o przyszłości" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Aktualności

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca odwiedzili nas podopieczni Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. Nie były to odwiedziny przypadkowe, bowiem to właśnie 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Co więcej, 21 marca patronuje również narodzinom ludzi niezwykłych. Bezpośrednio wybór tego dnia na Światowy Dzień Zespołu Downa, odnosi się również do trisomii 21 chromosomu- istoty zespołu downa.
Święto to zapoczątkowane przez Stylianosa E. Antonarakis'a, genetyka z genewskiego uniwersytetu, jest coraz bardziej popularne na całym świecie. Również nam było miło uczestniczyć w obchodach tego dnia w naszym powiecie. Jak najbardziej wpieramy tę inicjatywę. Serdecznie dziękujemy za miły prezent od naszych gości- symboliczny breloczek obrazujący trisomię 21 chromosomu.
Warto również zauważyć, że dla podkreślenia istoty Światowego Dnia Zespołu Downa 21 marca wiele osób zakłada dwie rożne skarpetki. Dlaczego? Są one symbolem niedopasowania społecznego i genotypowego,z jakim muszą się borykać osoby z zespołem downa. Skarpetki nie do pary są symbolem solidarności i wsparcia, pod którym, my jak najbardziej się podpisujemy.

powrót

Dane kontaktowe

 Sierpień 2020
 pn   wt   śr   cz   pt   sb   nd 
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30 31
 
Kapitał ludzki
Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi
Europejski Fundusz Społeczny
 
 
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 
 
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Zduńska Wola. Wszelkie prawa zastrzeżone